» Twórcze piętro
» Sala widowiskowa - Pod Pegazem
» Teatr Elektryczny
» ARTadres
» Warsztat muzyczny
Przegląd Filmów Przewrotnych


5. Przegląd Filmów Przewrotnych

27 - 28.08.2011

skoczowskie kino Teatr Elektryczny

 

27.08. SOBOTA:

18:00 KIEŁ - reş. G. Lanthimos, Grecja, Dramat, 2009, 94 min.

Ojciec i matka mieszkają wraz z trójką dzieci w domu na obrzeĹźach miasta. Dom otoczony jest wysokim płotem. Dorosłe dzieci nigdy jeszcze nie wyszły poza teren posiadłości. Ich edukacja, rozrywka i ćwiczenia fizyczne są pod ścisłą kontrolą rodziców, bez jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. Jedyną osobą z zewnątrz, która ma prawo wejść do tego domu, jest Christina. Ojciec zaprasza ją, by poskromić seksualne ciągoty syna. W „laboratoryjnych” warunkach reĹźyser umieszcza metaforyczną historię ze społeczno-politycznym przesłaniem o niebezpieczeństwach związanych z odcięciem się od świata, tak jednostek jak i narodów.
 

20:00 ODGROBADOGROBA - reż. J. Cvitkovic, Chorwacja, Słowenia, Dramat, Czarna komedia, 103 min.

NieduĹźa miejscowość w słoweńskim regionie Karst. Główny bohater filmu, Pero, to inteligentny mężczyzna po trzydziestce. Mieszka w domu rodzinnym wraz z siostrami, ojcem i siostrzeńcem Johnnym. W jego codziennym Ĺźyciu często gości takĹźe sąsiad Stooki, ojciec Johnny’ego – Jagger, oraz Renata – największa miłość Pero. Swój niewątpliwy talent pisarski mężczyzna realizuje tworząc mowy pogrzebowe. Nie są to zwyczajne elegie na cześć zmarłych. Pero, nie zawsze świadomie, wplata w nie własny sposób postrzegania biegu wydarzeń i filozofii Ĺźycia. A tu Ĺźycie kręci się wokół strachu – podstawowej siły rządzącej ludzką egzystencją. To właśnie strach przed śmiercią jest Ĺşródłem pragnienia bezpieczeństwa, ciepła i miłości.
 


28.08. NIEDZIELA:

18:00 JA TEĹť! - reĹź. A. Naharro, A. Pastor, Hiszpania, Dramat, 103 min.

34-letni Daniel ma syndrom Downa, jednak jego choroba nie utrudnia mu kontaktów z innymi ludĹşmi. Daniel (Pablo Pineda) poznaje Laurę (Lola Dueñas), atrakcyjną, zbuntowaną i chadzającą własnymi ścieĹźkami dziewczynę. Spędzają razem wiele czasu, dobrze czując się w swoim towarzystwie. Ich znajomość staje się coraz bardziej zaĹźyła... "Ja teĹź!" jest opowieścią o niezwykłej więzi pomiędzy dwoma złoĹźonymi i oryginalnymi osobowościami.
 

20:00 HISZPAŃSKI CYRK - reş. A. de la Iglesia, Francja, Hiszpania, Dramat, Komedia, 107 min.

Hiszpania, rok 1973, nieśmiały i wraĹźliwy Javier zatrudnia się w cyrku jako klaun. Podobnie jak jego ojciec i dziadek pragnie rozśmieszać dzieci, jednak sam nie zaznał szczęśliwego dzieciństwa i dlatego zostaje "smutnym klaunem". W cyrku poznaje bezwzględnego "wesołego klauna" Sergio, który terroryzuje współpracowników i bije swoją dziewczynę. Tu zaczyna się tragikomiczna opowieść o dwóch klaunach, którzy pchani przez pożądanie będą walczyć na śmierć i Ĺźycie o miłość niezwykle pięknej i równie okrutnej Natalii, która doprowadzi ich do szaleństwa... „Hiszpański cyrk” to wybuchowa mieszanka ekstrawaganckiego i bezkompromisowego kina spod znaku Tarantino i Rodrigueza. Sam reĹźyser opisuje film jako "groteskową tragedię" - szalone kino, które nie uznaje Ĺźadnych tabu ani ograniczeń. Przygody dwóch zwaśnionych klaunów rozgrywają się na tle hiszpańskiej historii XX wieku - od wojny domowej przez dyktaturę Franco aĹź po szalony festiwal wolności lat 70.
 Cena biletu na pojedynczy seans: 10 zł,  cena karnetu na 4 seanse: 30 zł

 

ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury INTEGRATOR
 Wróć
Polecamy

Wyszukiwarka
Poprzednia strona MDK - ARCHIWUM

Partnerzy


Copyright © 2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła