Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

Prelekcja podróżnicza: "Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat"


Miejskie Centrum Kultury „Integrator" zaprasza na prelekcję podróżniczą, którą poprowadzi Krzysztof Greń.

Już 25 marca o godz. 17.00 w sali widowiskowej „Pod Pegazem” odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Przez lądy i oceany wielu kultur”. Naszym gościem będzie dziennikarz i podróżnik – Jędrzej Majka, który jest autorem wielu książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. Podczas prelekcji opowie nam o pieprzu, wanilii, cynamonie, kardamonie, gałce muszkatołowej i innych przyprawach, bez których podróż straciłaby smak. Odbędzie się też pokaz filmu i zdjęć!

Poszukiwanie nieznanych smaków w nowym miejscu jest dla Jędrzeja Majki najbardziej fascynującym zajęciem podczas podróży. Jak twierdzi, historia przypraw jest pełna zwrotów akcji i intryg, z wielkimi pieniędzmi w tle.

To spotkanie, nie tylko dla tych, którzy wiedzą, jakie przyprawy dodaje się do orientalnych potraw. Jeżeli w kuchni używasz tylko soli i pieprzu, to wkrótce dowiesz się, jak aromatyczny i niezwykły jest nasz świat!

-------------------------------------------------------------------------------

 Bilety w cenie 5 zł do nabycia on-line: www.salapodpegazem.pl oraz godzinę przed wydarzeniem.

*Osoby posiadające niewykorzystane bilety (wraz z paragonem), mogą je przebukować w siedzibie głównej MCK "Integrator" /ul. Mickiewicza 9/ lub na miejscu w dniu wydarzenia.

--------------------------------------------------------------------------------

Organizator: Miejskie Centrum Kultury "Integrator"