Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

Wystawa "Tajemniczy Batik" Agnes Nagy


Zapraszamy na wystawę do galerii ARTadres!

 

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników sztuki do skoczowskiej galerii ARTadres na wystawę „Tajemniczy batik” pochodzącej z Węgier artystki - Agnes Nagy. Już od 30 kwietnia 2021 r. będzie można „na żywo” zobaczyć efekt artystycznego działania z gorącym woskiem  i wodnymi barwnikami tekstylnymi, jak również obejrzeć wystawę on-line na stronach internetowych MCK „Integrator”.

Artystka opowie, co czuje, kiedy po długich godzinach pracy, wąchania wosku, ociekania farbą odkrywa, interesujące i czasem nieoczekiwane, rezultaty swojej pracy. Jak sama wyznaje, inspiruje ją zarówno piękno przyrody i architektury, jak i ludzka twarz oraz poezja. W ostatnich latach zainteresowała się również motywami ludowymi i ekspresją tańca ludowego. Obecnie jest mieszkanką Ustronia. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci. Zaangażowała się w miejskie życie kulturalne i artystyczne. Pragnie skupić się na swojej ulubionej technice – batiku.

Batik to naprawdę egzotyczny i unikatowy proces farbowania tkanin, którego korzenie sięgają starożytności. Technika wykorzystująca specjalną metodę barwienia i zdobienia tkanin, stała się nieodłącznym elementem życia i kultury mieszkańców Indonezji. Jednak tkaniny tego typu są znane na całym świecie. Teraz będzie można je podziwiać również w Skoczowie – do czego serdecznie zachęcamy!