Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

"Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury" /Seneka/ - wystawa akwareli Jolanty i Damiana Wilczków


Zapraszamy do galerii ARTadres!

WYSTAWA AKWARELI 

pt. "Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury" /Seneka

Jolanty i Damiana Wilczków

6 sierpnia - 3 września 2022 r.Galeria ARTadres

/wystawa dostępna również on-line od 6.08 na naszych stronach internetowych/

 

Sielskie krajobrazy, delikatnie rozmyte kontury, pastelowe kolory, przezroczystość, zróżnicowane nasycenie koloru – efekt pracy Państwa Wilczków będzie można podziwiać już wkrótce w ramach wystawy zorganizowanej przez MCK „Integrator” w galerii ARTadres.

 Wystawa prac akwareli, techniki uważanej za jedną z trudniejszych, wymagającej niezwykłej precyzji, potrwa od 6 sierpnia do 3 września 2021 roku. Jej tytuł, to słowa wielkiego retora, poety i filozofa rzymskiego - „Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury”. To zdanie zdaje się najlepiej oddawać istotę twórczej motywacji artystów, których prace są uhonorowaniem natury.

Jolanta i Damian Wilczek pochodzą ze Śląska. Ich losy spotkały się w Technikum Budowlanym w Rybniku, gdzie rozpoczęli swoją przygodę z rysunkiem. Obecnie mieszkają w Brennej w bezpośrednim sąsiedztwie beskidzkich lasów. Natura, z którą obcują, stała się dla nich główną inspiracją do malowania akwareli. Obserwowanie i podziwianie piękna świata stale motywuje ich do twórczego działania.