BIP

Pieśni i kolędy irlandzkie


Po raz kolejny w Skoczowie wystąpi bielska Orkiestra im. Telemanna. Koncert w sali widowiskowej Pod Pegazem, odbędzie się 8 grudnia, o godz. 18.00. Wraz z Orkiestrą gościnnie wystąpi znana irlandzka śpiewaczka i harfistka Marie O'Reilly. W programie tańce, pieśni i kolędy irlandzkie. Bilety: 15 zł do nabycia w ARTadresie lub przed koncertem. Zapraszamy!

Po raz kolejny w Skoczowie wystąpi bielska Orkiestra im. Telemanna. Koncert Muzyczna Ballada Europy  odbędzie się 8 grudnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej Pod Pegazem. Wraz z Orkiestrą gościnnie wystąpi znana irlandzka śpiewaczka i harfistka Marie O'Reilly. W programie tańce, pieśni i kolędy irlandzkie. Bilety: 15 zł do nabycia w ARTadresie lub przed koncertem. Zapraszamy!

MARIA O'REILLY jest irlandzką piosenkarką, pianistką i kompozytorką. Marie O'Reilly jako niezależny irlandzki muzyk mieszka i pracuje w Irlandii iAnglii. Jako muzyk została francuską absolwentką University College w Dublinie (Irlandii), a następnie studiowała śpiew w Guildhall School of Music and Drama ( w Ratuszowej Szkole Muzyki i Dramatu) w Londynie. Uznano jej rolę, jaką odegrała w nagrywaniu tradycyjnych irlandzkich utworów w rodzimym języku i przy na nowo napisanych dwujęzycznych (a więc wierszy irlandzkich i angielskich) utworów. Wykonuje je regularnie na koncertach, podczas recitali, warsztatów szkolnych i w ramach festiwali w południowo-wschodniej Anglii oraz w Londynie.Występowała także w :USA, Francji, Włoszech, Niemczech i Polsce.Grała w wielu programach radiowych w Anglii i Irlandii, w których omawiała i śpiewała swoje piosenki. Sama skomponowała też utwór solowy i chorał w swoich nowych Hymnach. Wykonuje pieśni dziecięce do słów w języku irlandzkim i angielskim. Aranżowała chorał, tradycyjne irlandzkie hymny i pieśni, wiele psalmów i trzy kompozycje mszalne. Przede wszystkim najpierw sama także uważa siebie za śpiewaczkę-kompozytorkę pieśni. Już od wieku dorastania towarzyszył jej fortepian. Ten aspekt jej działalności można określić mianem występów "piosenkarskich". Gra i śpiewa własne oraz inne, oryginalne utwory, przy tym sama sobie akompaniuje grą na fortepianie. Również skupia się na grze na celtyckiej harfie, instrumencie ludowym, który jest właściwy do wykonania tradycyjnego irlandzkiego repertuaru śpiewaczego.
 

 Galeria: