» Twórcze piętro
» Sala widowiskowa - Pod Pegazem
» Teatr Elektryczny
» ARTadres
» Warsztat muzyczny
Spotkanie z poetami

 

SPOTKANIE Z WIERSZAMI POETÓW ZIEMI CIESZYŃSKIEJ

            Kontynuując wcześniejszą tradycję Miejski Dom Kultury postanowił po raz kolejny zaprosić poetów naszego regionu do wspólnego dzielenia się lirycznymi talentami. W myśl tej idei powstała antologia wierszy, których tematyka „niejednokrotnie (...) wypływa z fascynacji urodą ludzi i krajobrazów tej ziemi, powstałej – jak głosi legenda – z uśmiechu Pana Boga”, o czym informuje notka redakcyjna autorstwa Małgorzaty Orawskiej. Zbiór wierszy, zatytułowany „Podwieczorek z metaforą”, zaprasza do zakosztowania poezji trzynastu róĹźnych wraĹźliwości. Oprawa graficzna, przygotowana przez Dorotę Noszkę, podkreśla ciepłą atmosferę sentymentów, skojarzeń zawartych w lirykach, a takĹźe dyskretnie wyraĹźa symbolikę ziemi cieszyńskiej. Znajdujący się na okładce kwiat cieszynianki wiosennej na kolejnych kartach tomiku wzrasta wraz z wgłębianiem się w lekturę, co sugeruje jednocześnie wzrost duchowy czytelnika tej najnowszej poetyckiej pozycji naszej małej ojczyzny.

            Wieczór pierwszego lipcowego poniedziałku (03. 07 br.) poświęcony został promocji zbiorku. W Warsztacie Sztuk spotkali się wszyscy autorzy opublikowanych wierszy wraz z redakcją, wydawcą, jak równieĹź wszystkimi zainteresowanymi wyĹźej wymienioną pozycją. Nie zabrakło wymiany doświadczeń związanych z powstawaniem tomiku, z doborem wierszy, a takĹźe wymiany autografów głównych bohaterów spotkania. Swoiste święto poetyckie uatrakcyjniło czytanie wierszy znajdujących się w „Podwieczorku z metaforą” przez Magdalenę Dziobek i Krzysztofa Kołakowskiego oraz gra na skrzypcach w wykonaniu Martyny Postrzednik.

            Wszystkich zainteresowanych pięknem odbitym w słowie pisanym zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury, Warsztatu Sztuk, a takĹźe okolicznych księgarni i kiosków, gdzie „Podwieczorek z metaforą” będzie dostępny czytelniom. Ĺťyczymy pomnaĹźania własnej wraĹźliwości podczas poznawania poetyckiej lektury.

Julia Broda

Tomik poezji "Podwieczorek z metaforą - część 1"
można nabyć w skoczowskim ARTadresie (Rynek 18)
w cenie 10 zł.
Polecamy

Wyszukiwarka
Poprzednia strona MDK - ARCHIWUM

Partnerzy


Copyright © 2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła