» Twórcze piętro
» Sala widowiskowa - Pod Pegazem
» Teatr Elektryczny
» ARTadres
» Warsztat muzyczny
Śladami Jana Pawła - Skoczów

ŚLADAMI JANA PAWŁA II PO POLSCE. ALMANACH MIAST PAPIESKICH.

 

Wstęp do książki:

     Ojciec Święty Jan Paweł II podczas pielgrzymek do ojczyzny odwiedził wiele miast, miasteczek i miejscowości, których historia od momentu pielgrzymki zaczęła toczyć się jakby inaczej – bo wszędzie wizyta Dostojnego Pielgrzyma wywierała niezatarty wpływ na zamieszkujących tam ludzi, odciskała się piętnem na ich wraĹźliwości i sposobie postrzegania świata, wyzwalała duchowe inicjatywy lokalnych społeczności.

    Bellona wspólnie z Fundacją Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podjęła inicjatywę udostępnienia czytelnikom wielotomowej serii „Śladami Jana Pawła II po Polsce. Almanach miast papieskich” prezentującej te miasta – i przemiany, jakie w nich zaszły w wyniku pielgrzymki – ze szczególnym uwzględnieniem ulic, placów, budynków i innych miejsc, w których papieĹź przebywał, w których mieszkał, gdzie odbywały się naboĹźeństwa lub inne ceremonie z udziałem wielotysięcznych tłumów albo tylko kameralne spotkania Jego Świątobliwości z władzami miasta, hierarchią duchowną albo zaproszonymi gośćmi.

   Poszczególne tomy będą prezentować walory turystyczne poszczególnych miast z połoĹźeniem szczególnego nacisku na ich związek z osobą Jana Pawła II. Dla wielu obcokrajowców moĹźliwość odwiedzenia miejsc, w których przebywał jeden z najznamienitszych przywódców religijnych współczesności, jest jednym z waĹźnych elementów determinujących do odwiedzenia Polski. Dla pokolenia, które dorastało w czasach Jana Pawła II, moĹźliwość przejścia Jego śladami, przeĹźycia po raz kolejny Jego nauki, poznania i zrozumienia kultury kraju, w którym kształtowała się Jego osobowość, moĹźe być celem podróĹźy po Polsce.

   Wszystkie publikacje powstają we współpracy z władzami świeckimi oraz duchownymi poszczególnych miast i przy pomocy przedstawicieli zamieszkujących je społeczności.

   Bellona jako wydawca serii wyraĹźa nadzieję, Ĺźe publikacje te – niezaleĹźnie od ich poznawczych walorów – wyzwolą wśród czytelników chęć pogłębienia wiedzy na temat poszczególnych aspektów papieskich pielgrzymek, albowiem nam teĹź zaleĹźy na tym, aby nauki Jana Pawła II wywarły trwały wpływ na lokalne społeczności i obecne były w codziennym Ĺźyciu obywateli naszego kraju.

 

Książkę pt.: "Śladami Jana Pawła II po Polsce.
Almanach miast papieskch" można nabyć
w skoczowskim ARTadresie (Rynek 18) w cenie 10 zł.
Polecamy

Wyszukiwarka
Poprzednia strona MDK - ARCHIWUM

Partnerzy


Copyright © 2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła