» Twórcze piętro
» Sala widowiskowa - Pod Pegazem
» Teatr Elektryczny
» ARTadres
» Warsztat muzyczny
Skoczowscy Twórcy - Aranżacja i Wykończenie Wnętrz

KRYSTYNA GRYNIA
    Krystyna Grynia jest romantyczką kochającą góry. Jej nazwisko większości powinno kojarzyć się z płaskorzeĹşbami herbów sołectw gminy Skoczów, które moĹźna zobaczyć w przejściu pod drogą biegnąca z Wisły do Katowic, których jest autorką. Tworzenie reliefów, czyli płaskorzeĹşb pokrytych farbą, jest jej specjalnością i pasją. Na Ĺźyczenie swoich klientów moĹźe stworzyć kaĹźdy wzór. Wykonywała juĹź tego typu ozdoby w domach prywatnych na kominkach, ścianach. Podkreśla, Ĺźe stara się, aby jej prace na swój sposób „porywały” ich odbiorcę, a nawet wywoływały chęć ich dotknięcia.
    Krystyna Grynia tworzy przede wszystkim w masie dekoracyjnej. Tematycznie odnoszą się często do staroĹźytności, przywołują starocypryjskie klimaty. Inspiracje czerpie równieĹź z dekoracji totemów. Ponadto często odwzorowuje kształty roślinne i zwierzęce. Odnaleźć je moĹźna na pracach reliefowych, malowanych ręcznie strojach, ale teĹź i ceramice oraz obrazach akrylowych. Oprócz talentów plastycznych przejawia równieĹź uzdolnienia pisarskie. Jest autorką dziesiątek wierszy, równieĹź o romantycznym przesłaniu. Ostatnimi czasy jej poetyckie zbiory zasiliły utwory pełne treści macierzyńskich. 
    Zanim zaczęła tworzyć płaskorzeĹşby spełniała się jako krawcowa, a zawodowo związana była z hurtownią materiałów budowlanych. Zdobyte w trakcie wykonywania tych prac doświadczenia i umiejętności stały się bardzo przydatne w nowym zawodzie, podczas realizowania własnych reliefowych marzeń. 
 Polecamy

Wyszukiwarka
Poprzednia strona MDK - ARCHIWUM

Partnerzy


Copyright © 2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła