Ochrona danych osobowych
Deklaracja dostępności
MCK Polityka ochrony dzieci 2024
BIP

Skoczowscy Twórcy - Wokaliści


KAROLINA ANDRZEJEWSKA

Karolina Andrzejewska - wokalistka (Batalion D'amour i Acoustic Flowers), solistka, autorka tekstów i linii melodycznych, anglistka.

    Urodziła się w Cieszynie, pierwsze 5 lat spędziła w Skoczowie. Do szkoły podstawowej uczęszczała w Krakowie, gdzie równolegle była uczennicą Studium Baletowego przy Operze i Operetce przez 9 lat. Tam też uczyła się tańca klasycznego, nowoczesnego i charakterystycznego. Wtedy też pierwszy raz wystąpiła w regionalnej telewizji i zaczęła stawiać pierwsze kroki jako wokalistka, zachęcona przez swojego nauczyciela muzyki. Okres szkoły średniej spędziła w Cieszynie i Skoczowie, uczęszczając jednocześnie do Studium Muzyki Rozrywkowej w Cieszynie. Była też solistką chóru Helizant w Liceum im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie oraz członkiem koła teatralnego. Ukończyła studia z zakresu filologii angielskiej w Kolegium Języków Obcych w Cieszynie, otrzymując dyplom licencjata Uniwersytetu Śląskiego. Jest też absolwentką dwuletniej Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie. Łączyła uzupełniające studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku kulturoznawstwo-cywilizacja śródziemnomorska ze szkoła artystyczną.
    Od 2012 roku do chwili obecnej jest wokalistką i autorką tekstów zespołu Acoustic Flowers, grającego akustyczny rock z elementami etnicznymi. Zespół pracuje obecnie nad autorskim materiałem.
    Od 2001 roku do chwili obecnej jest wokalistką, solistką, autorką tekstów oraz linii melodycznych rockowego zespołu Batalion D’amour ze Skoczowa, (http://www.bataliondamour.art.pl/). W 2005 roku to właśnie z nimi wydała płytę Niya, której przyznano „4 gwiazdki” w czasopiśmie Teraz Rock. Wzięła udział w kilku trasach koncertowych na terenie całej Polski. Udzielała się również charytatywnie m.in. na koncertach W.O.Ś.P.
    Jest laureatką wielu konkursów wokalnych m.in.: tytuł Lidera Roku Ligii Talentów w Cieszynie, w 1998 roku w 4 konkurencjach: śpiewie solowym, choralnym, tańcu klasycznym oraz w aktorstwie (Święto Trzech Braci), zdobywczynią I miejsca w Konkursie Piosenki Różnej w Bielsku-Białej, w 1997 i 1999 roku,jak i  I miejsca w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Eurotalent w Warszawie, Złota Dziesiątka w Ogólnopolskim Festiwalu Gama 2005 Telewizji Polsat.
    Otrzymała też tytuł Skoczowianki Roku. Współpracowała z Domem Kultury w Skoczowie. Wzięła udział w Tygodniu Ekumenicznym w Cieszynie, w etiudzie baletowej, w spektaklu Maria Magdalena.
    Uczestniczyła w wielu warsztatach wokalno-aktorsko- tanecznych m.in.: z Adamem Hanuszkiewiczem w Teatrze A. Mickiewicza, Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Maciejem Pawłowskim, Ewą Kossak. Współpracowała z Teatrem 38 w Klubie Pod Jaszczurami oraz z Instytutem Sztuki Solvay.
    Od czerwca 2011 do maja 2012 była również wokalistką, autorka tekstów oraz linii melodycznych krakowskiego zespołu Taboo Avenue (www.tabooavenue.com), który wydał demo promujące trzy autorskie utwory: "Słowa", "W trójwymiarze", "Słodko-gorzki", do odsłuchania dostępne m.in. na: http://www.youtube.com/user/TabooAvenue
    W 2011 roku wzięła udział w największej produkcji w historii polskiej telewizji, Programie TVP2 „Bitwa na Głosy”, zakwalifikowała sie do zespołu Haliny Mlynkovej gdzie miała okazję ćwiczyć wokal i taniec pod okiem specjalistów przez ponad 3 miesiące i m.in. zatańczyć solo w utworze "Waka waka" jak również zaśpiewać utwór "Mamma Mia" łącząc śpiew, taniec oraz umiejętności aktorskie.
    W 2012 stała się współtwórczynią akustycznego zespołu Acoustic Flowers, z kórym zaczęła pracę nad nowym repertuarem autorskim.
    Pracuje w Akademii Górniczo-Hutniczej w Dziale Współpracy z Zagranicą, w Centrum Studentów Zagranicznych  gdzie m.in. zajmuje się programami stypendialnymi, opieką nad delegacjami zagranicznymi i obcokrajowcami i jest koordynatorką targów edukacyjnych International Day. Uczy się włoskiego i hiszpańskiego.
    Kocha taniec, podróże, książki - szczególnie Beaty Pawlikowskiej oraz włoską kuchnię. Jest pozytywnie nastawiona do ludzi i świata uważa, że praca w zespole wzbogaca i inspiruje.

 

ZDZISŁAW BAGUDA

    Urodzony w 1987 r. PochodzI z Brzeszcz, małej miejscowości w województwie małopolskim. Śpiewa odkąd pamięta I nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Zaczynał małymi krokami. Od najmłodszych lat rozwijał swoją pasję, początkowo w szkolnych zespołach wokalnych, nabierając przy tym doświadczenia, by móc w przyszłości stanąć solo na scenie. Po drodze zdobywał wiele sukcesów. Większa przygoda zaczęła się wraz z wygraną w internetowym, ogólnopolskim konkursie portalu Ising.pl, gdzie zdobył uznanie samego ŁUKASZA ZAGROBELNEGO. Później, również na tym portalu, zdobył wyróżnienie w konkursie "Śpiewaj z gwiazdami" - tym razem to zespół PECTUS docenił jego talent. "Bitwa na głosy" była dla niego wielką przygodą telewizyjną, która zmieniła jego życie na dwa miesiące w coś, o czym marzył od dziecka. 

http://zdzislawszczypiorbaguda.com.pl/

 

DAVID FLY

David Fly ur. 10.04 1986 r. w Cieszynie. Od zawsze interesował się muzyką. W wieku 16 lat pierwszy raz wziął gitarę do ręki. Wtedy też zaczął komponować pierwsze piosenki, ale z braku postępów w nauce gry, szybko porzucił instrument. Chciał zostać wokalistą. Okazja, by spróbować swych sił nadarzyła się jednak dopiero na studiach. Wtedy został przyjęty do kapeli, w której śpiewał przez 4 lata z przerwami, jednak bez większych sukcesów. Czując jednak wypalenie i nie bardzo wiedząc, co robić w życiu, rzucił studia, pracę i spróbował swych sił za granicą. Przez rok mieszkał i pracował w Liverpoolu. Monotonia pracy plus odizolowanie od muzyki sprawiło, iż zrozumiał, że nie potrafi tak żyć. Postanowił zostać muzykiem i poświecić wszystko, aby osiągnąć swój cel. Wrócił do polski z wielkim zapałem. Brak znajomości środowiska muzycznego sprawił, że niemal rok zajęło mu założenie zespołu. Udało się i razem z muzykami ze Śląska Cieszyńskiego, których poznał na przestrzeni tego roku, postanowił zacząć muzyczną karierę. Zespół pod nazwą Taras My! nagrał demo z 3 utworami. Wszystko powoli szło do przodu. Z czasem skończyły się oszczędności przywiezione z Wielkiej Brytanii, dlatego postanowił spróbować swych sił jako muzyk uliczny. Zdecydował pogodzić się z gitarą, której nie miał za często do tej pory w ręku. Zaczął grywać w kilku okolicznych miastach. Przygoda z Ulicznym muzykowaniem zaczęła się na serio, kiedy do Davida dołączył Chriss Bee. Perkusista w ulicznym projekcie grał na Cajonie i instrumentach perkusyjnych. Tak powstał David Fly Project. Muzycy podróżowali, przeżywali przygody, grali w kraju i za granicą. Jednak to był tylko rodzaj przygody, dzięki której można było zarobić pieniądze na bieżące wydatki. Minął rok, i z rożnych przyczyn zespół Taras My! Się rozpadł. W takiej sytuacji pozostało tylko uliczne granie, co nie zaspokajało muzycznych aspiracji Davida. Dlatego postanowił rozpocząć solową karierę. Wyjął z „szuflady” pomysły na piosenki napisane na przestrzeni dziesięciu lat, zaaranżował je i dopisał teksty. Z tego materiału wybrał ostatecznie 10 utworów. Postanowił zarejestrować je w studiu. Aby nadać płycie pełniejsze brzmienie, zaprosił do tego projektu kilku muzyków. *Na perkusji zagrał Chris Bee, na kontrabasie Martin Wałach, na instrumentach klawiszowych Maciek Musiał na gitarze elektrycznej i na trąbce Michał Jajesnica.


Więcej informacji na stronie: http://davidfly.pl/