» Twórcze piętro
» Sala widowiskowa - Pod Pegazem
» Teatr Elektryczny
» ARTadres
» Warsztat muzyczny
Antologia Skoczowskich PoetĂłw

ANTOLOGIA SKOCZOWSKICH POETÓW
jest publikacją wydaną przez Miejskie Centrum Kultury "Integrator" przy wsparciu finansowym UE. 

Aby zapoznać się z publikakcją zachęcamy do przeczytania zawartego w niej wstępu, prezentowanego poniżej.

Po raz kolejny Miejskie Centrum Kultury „Integrator” postanowiło zaprezentować poetycką twórczość Skoczowian. Wcześniejsze zbiorki wierszy takie, jak „Krople lirycznego nasycenia” i dwie części „Podwieczorku z metaforą” pokazały, Ĺźe Skoczowianom nieobce jest pisanie wierszy. Sens promowania tego typu twórczości potwierdzają takĹźe laury otrzymywane przez autorów liryków w ramach róĹźnego rodzaju konkursów poetyckich, nawet o zasięgu ogólnopolskim.

Pisanie wierszy ma związek z dotykaniem bardzo wraĹźliwej materii. Wielokrotnie łączy się z obnaĹźeniem głęboko skrywanych uczuć. Stąd teĹź niezwykle istotnym jest umiejętne ośmielanie zwłaszcza ludzi młodych do wyjęcia z szuflady swoich prób pisarskich. MoĹźliwość opublikowania wierszy w tomiku stanowi bardzo wymierne utwierdzenie autora w podejmowanych przez niego działaniach, a takĹźe wyróĹźnienie. Ukazanie się drukiem danych tekstów potęguje rozwój rzadko spotykanego, poetyckiego talentu. Dlatego teĹź po raz kolejny oddajemy w ręce autorów, jak i pozostałych czytelników, pozycję pełną najróĹźniejszych sposobów widzenia świata, przez pryzmat doświadczenia, ale teĹź świeĹźości. Pierwsza z wymienionych cech dotyczy poetów, którzy tworzą od wielu lat i wielokrotnie moĹźna było juĹź o nich usłyszeć. Pisarska świeĹźość natomiast to cecha gimnazjalistów, których kilkadziesiąt wierszy wzbogaca karty niniejszego zbiorku.

Ĺťyczymy wszystkim czytelnikom „Antologii Skoczowskich Poetów” oderwania się od szarej codzienności podczas wnikliwego przyglądania się rzeczywistości, która jak się okazuje moĹźe być odkrywana ciągle od nowa na tysiące pięknych, oryginalnych, poetyckich sposobów.

 

 

Julia Raszka

ANTOLOGIA SKOCZOWSKICH POETÓW

jest dostępna w ARTadresie (Rynek 18).
Polecamy

Wyszukiwarka
Poprzednia strona MDK - ARCHIWUM

Partnerzy


Copyright © 2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła