» Twórcze piętro
» Sala widowiskowa - Pod Pegazem
» Teatr Elektryczny
» ARTadres
» Warsztat muzyczny
Katalog TwĂłrcĂłw Skoczowskich

KATALOG TWÓRCÓW SKOCZOWSKICH
jest publikacją wydaną przez Miejskie Centrum Kultury "Integrator" przy wsparciu finansowym UE. 

Aby zapoznać się z publikakcją zachęcamy do przeczytania zawartego w niej wstępu, prezentowanego poniżej.

Wśród Skoczowian nie brakuje osób obdarzonych szóstym zmysłem, ponadprzeciętną wraĹźliwością, czy talentem. To, co ich wyróĹźnia na tle innych to pewnego rodzaju zdolność samorealizowania się poprzez kreatywność. Jedni malują, inni wyklejają, następni kadrują rzeczywistość aparatem fotograficznym. Są teĹź tacy, którzy zaklinają realizm, a nawet i abstrakcję w rzeĹşbie, papierze, czy bibule. NaleĹźy pamiętać równieĹź i o rękodzielnikach, urodzonych z wprost niewyobraĹźalnymi pokładami cierpliwości, pracowitości, drobiazgowości i staranności w... palcach. Wszyscy zgodnie twierdzą, Ĺźe nie potrafią Ĺźyć bez pasji. To ona nadaje sens przeĹźywanym chwilom, pozwala poczuć się kimś niepowtarzalnym, dzięki indywidualnej sile tworzenia, wznosi ponad przeciętność. Pomaga powołać do Ĺźycia pierwiastek nieśmiertelności.

Pasję pomnaĹźa niewątpliwie radość dzielenia się efektami twórczej pracy z odbiorcą. Z kolei moĹźliwość spotkania się z czyjąś wyobraĹşnią, uzewnętrznioną w konkretnych wytworach, rodzi takĹźe zadowolenie, uznanie i szacunek dla tego, kto zobaczył pewne treści, przeĹźył je, pomysłowo przetworzył i na koniec podzielił się nimi w oryginalny sposób. Wzajemne obdarowywanie się przywołanymi uczuciami jest niepodwaĹźalną wartością. Stało się ono takĹźe argumentem dla wydawcy „Katalogu Skoczowskich Twórców”.

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” od wielu lat przymierzało się do zebrania w jednej pozycji sylwetek, jak i próbek twórczości obdarzonych talentem Skoczowian, tych aktualnie się realizujących, ale i tych, których moĹźna juĹź tylko wspominać. Wśród nich nie brakuje profesjonalistów, ale i osób, które amatorsko przyglądają się światu w niecodzienny sposób. Prezentowani pasjonaci są w róĹźnym wieku. Niektórzy mają na koncie prezentacje swoich prac w środowisku lokalnym, inni mogą pochwalić się dorobkiem wielu wystaw o zasięgu krajowym, ale i zagranicznym. Są jednak i tacy, o których świat jeszcze nie usłyszał i na łamach tego właśnie katalogu debiutują. Ĺťyczymy wszystkim, by niniejszy katalog pomógł dodatkowo rozwinąć ich talenty, a czytelników zapraszamy do podróĹźy po świecie róĹźnorodnych wraĹźliwości, wizji i realizacji z mapą Skoczowa w tle.

Julia Raszka

KATALOG TWÓRCÓW SKOCZOWSKICH

jest dostępny w ARTadresie (Rynek 18).
Polecamy

Wyszukiwarka
Poprzednia strona MDK - ARCHIWUM

Partnerzy


Copyright © 2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła