BIP

zajęcia twórcze: CO, GDZIE, KIEDY?


 

 

GRUPA WARSZTATOWA TWORZONA JEST DLA MINIMUM 5 UCZESTNIKÓW

---------------------------------------------------------------------

szczegółowe informacje:

tel. 33 479 10 40, wew. 613

imprezymck@gmail.com

---------------------------------------------------------------------

 

NOWE PROPOZYCJE ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

PAPIER, NOŻYCE, KLEJ

 dzieci, młodzież

prow. Kinga Krupska-Firla

TRWA NABÓR

 

Co to za zajęcia?

To zajęcia, których istotą jest: proces, myślenie, eksperyment, a nie sam efekt. Zajęcia mają charakter interdyscyplinarny. Uczestnicy będą mieli okazję stawić czoła zadaniom z pogranicza architektury, sztuki czy designu. Każdy projekt poprzedzi wspólna dyskusja na temat tego, komu i czemu oraz w jaki sposób powinny służyć te dziedziny. Najczęściej wykorzystywane materiały: papier, tektura, nożyce, klej oraz wszystko to, co może się jeszcze do czegoś  przydać, bo nasze myślenie powinno być także EKO.

ciekawe materiały:

https://www.facebook.com/toarchitekto/

https://www.facebook.com/ArkkiInternational/

https://www.facebook.com/tekturowo/

 

miejsce: MCK "Integrator" /I piętro/, sala nr 1

 

ANGIELSKI W PROGRAMOWANIU MINECRAFT

dzieci 6 - 12 lat

szczegółowe informacje: Daniel Iryszek, tel. 799 881 456

PONIEDZIAŁEK

 1730 - 1900

ŚRODA

 1515 - 1645

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 5

KREATIVO zaprasza na autorski kurs programowania w grze Minecraft z nauką języka angielskiego. Dzieci uczą się kodowania po angielsku, logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, świetnie się przy tym bawiąc. Każde dziecko otrzymuje tablet z wgranym przez nas, bezpiecznym światem, który w trakcie zajęć samo programuje i rozwija. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia w grze. W kursie jest 10 zajęć x 90 min., cena 150 zł x 3 wpłaty.

Zapraszamy dzieci w wieku 6 - 12 lat na bezpłatne zajęcia pokazowe: 

w poniedziałek, godz. 1730 

w środę, godz. 1515

Obowiązują zapisy https://pracownia.langlion.com/forms/programowanie-minecraft 

 

 

IGŁA Z NITKĄ - SZYCIE RĘCZNE

 dzieci od 7 lat, młodzież, dorośli

prow. Agata Palej

ŚRODA

I gr. 1600 - 1730

II gr. 1730 - 1900

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 6

Na warsztatach szycia małe rączki pracują: projektują, szpilkują, wycinają, a potem samodzielnie szyją. Dzieci nauczą się od podstaw operowania igłą i nitką, przyszywania guzików. Poznają różnorodne rodzaje tkanin, ściegów oraz techniki dekorowania. Będą wykonywały proste oryginale breloczki, maskotki, projektowały ubranka dla lalek oraz szyły ekologiczne woreczki i  kosmetyczki. Rozwijanie pasji związanej z szyciem, projektowaniem i ogólnie pojętym samodzielnym tworzeniem wyrobów to także nauka cierpliwości. Ponadto dziecko w trakcie takich warsztatów uczy się pokory wobec pracy ręcznej. Warsztaty krawieckie dla dzieci to kreatywna zabawa. Za pomocą igły i nitki wyznaczamy wyobraźnię naszych młodych projektantek i projektantów. Rozwijamy wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne i kreatywność.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

SZACHY

 dzieci od 7 lat, młodzież, dorośli

szczegółowe informacje: Maciej Mroziak, tel. 690 974 246

ŚRODA

I gr. 1700 - 1800

 II gr. 1800 - 1930

miejsce: MCK "Integrator"ul. Mickiewicza 9, /I piętro/, sala nr 5

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

                                                                       https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/koncepcja-strategii-biznesowej-gry-w-szachy_2753717.htm

 

UKULELE - NAUKA GRY

 dzieci, młodzież, dorośli

szczegółowe informacje: Marcin Jakubiec, tel. 668 224 520

WTOREK

I gr. 1730 - 1830

II gr. 1830 - 1930

miejsce: MCK "Integrator" /I piętro/, sala nr 1

Celem warsztatów jest nauka gry na ukulele oraz dzielenie się pasją. Zaczynamy od podstaw czyli: historia i budowa instrumentu, grania, akordy etc. Następnie z lekcji na lekcję uczymy się nowych akordów i nowych piosenek.Pprogram zajęć przewiduje zawsze elementy edukacyjne dotyczące twórców danego utworu tak by uczestnik wyniósł jak najwięcej wiedzy z zajęć. Warsztay mają formę zabawy i każde zajęcia dzielą się na część lekcyjną oraz na część luźną czyli tzw. Jas Session gdzie wraz z uczestnikami gramy i śpiewamy różne piosenki.

 

WSPÓŁCZESNA MAKRAMA

 dzieci od  12 lat, młodzież, dorośli

prow. Anna Krajewska-Krawiec

PONIEDZIAŁEK

 1730 - 1900

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 1

Makrama to wdzięczna technika wyplatania, która nie wymaga narzędzi, a jedynie własnych rąk. Pozwala na tworzenie efektownych dekoracji i przedmiotów użytkowych takich jak kwietniki, torby, lampiony czy odzież. Nauka wyplatania daje wiele satydsakcji, a co najważniejsze pomaga oderwać myśli i ciało od codziennego stresu i wyuczonych ruchów: stymuluje ręce, wzrok, koordynację i wyobraźnię przestrzenną. Podczas zajęć uczestnicy poznają trzy podstawowe techniki wyplatania węzłów makramowych, pozwalajace na tworzenie własnych dekoracji.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

BALET

 dzieci od 4 - 6 lat

prow. Barbara Kupczak

WTOREK

 1630 - 1715

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 1

Dzieciom które chciałyby poznać magiczny świat baletu, proponujemy zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Mają one charakter zabawy, podczas której mali tancerze niepostrzeżenie uczą się podstawowych figur, prawidłowej postawy oraz płynnych ruchów ciała. Rozwijają też wrażliwość na muzykę i taniec. Zwieńczenie zajęć stanowi występ podczas Dni Skoczowa, gdzie małe baletnice w fikuśnych strojach prezentują publiczności opracowany na zajęciach układ choreograficzny.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

---------------------------------------------------------------------------

CERAMIKA

dzieci od 7 lat, młodzież, dorośli

prow. Marta Czech-Śniegulska

PONIEDZIAŁEK

I gr. 1500 - 1700

 II gr. 1700 - 1900

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 6

Zajęcia ceramiczne prowadzone są MCK od wielu lat i niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Przedmioty powstające na warsztatach ceramicznych wykonywane są z zastosowaniem tradycyjnych metod lepienia z gliny i według autorskich projektów uczestników. Z fachową pomocą doświadczonego instruktora uczestnicy zajęć biorą aktywny udział we wszystkich etapach powstawania wyrobów ceramicznych - od odpowiedniego przygotowania gliny, formowania podstawowych kształtów, czy form, przez suszenie wyrobów, aż do ich wypalania w specjalnym piecu ceramicznym, którym dysponuje MCK. To wspaniała twórcza zabawa, w efekcie której powstają niepowtarzalne dekoracyjne, ale tez i użytkowe przedmioty.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

---------------------------------------------------------------------------

DZIECIĘCA KRAINA SZTUKI

 dzieci   5 - 6 lat

prow. Karolina Fojcik-Pustelnik

WTOREK

1600 - 1700

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 5

Na zajęciach będziemy robić to co robili wielcy artyści, których poznamy. Co miesiąc w Skoczowie „odwiedzi nas ktoś inny” i udamy się w szaloną artystyczną podróż w jego czasy, sposoby tworzenia i odczuwania. Będziemy lepić, układać, odlewać, malować, rysować, kleić. Dowiemy się co to plener i wena twórcza. Okaże się że mąka i woda służą nie tylko do robienia ciasta;-), że plastikowe butelki służą do czegoś innego niż zgniatanie oraz że listek jesienny można wykorzystać na co najmniej 10 sposobów. Zabawimy się w artystów przez duże A. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Poczuć chęć chwycenia za pędzel i malowania bez wytchnienia? Chcesz tworzyć wśród innych dzieci, które Cię rozumieją? Zapisz się do nas na zajęcia. Zapraszamy!

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

---------------------------------------------------------------------------

FILM ANIMOWANY

dzieci od 7 lat

prow. Sylwia Dwornicka

CZWARTEK

 1600 - 1730

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 5

Na zajęciach filmu animowanego dzieci dowiedzą się, jak stworzyć ruchomy świat bajek. Zrealizują własne filmy przy użyciu tradycyjnych technik: rysunku, wycinanek, plasteliny, malarstwa. Poznają etapy pracy nad filmem: tworzenie scenariusza, scenografii, postaci, animowania, udźwiękowienia. Film animowany pozwala zrealizować najbardziej nieprawdopodobną opowieść, dając przy tym młodym twórcom nieograniczone pole kreacji. Dzieci będą mogły również wystąpić w stworzonej przez siebie bajce, kreując przy tym własną postać.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------

PLASTYCZNE 

prow. Rafał Raszka

zajęcia dla młodzieży

ŚRODA

 1600 - 1700

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 4

dzieci od 7 lat

prow. Gabriela Raszka

CZWARTEK

I gr. 1615 - 1715

 II gr. 1715 - 1815

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 6

 

Cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia plastyczne dla dzieci służą pogłębieniu ich artystycznej wrażliwości. Pomagają zauważyć piękno w otaczającym je świecie poprzez skupienie się na konkretnym temacie. Kształtują umiejętność szczegółowej obserwacji, która służy następnie odwzorowaniu na kartce papieru postaci, przyrody, budowli, czy też kwestii całkowicie abstrakcyjnych, jak choćby portretowaniu bajkowych stworów lub flory i fauny podwodnego świata. Staramy się wyzwolić w dzieciach jak najwięcej oryginalnej, niepowtarzalnej kreatywności, w związku z czym zajęcia organizowane są bez modnych obecnie w działaniach plastycznych szablonów, gotowych szkiców itp. Zajęcia zwieńcza co roku wystawa prezentowana w Galerii ARTadres. Zobacz więcej na facebooku

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

---------------------------------------------------------------------------

ROBOTYKA Z KLOCKAMI LEGO®

szczegółowe informacje:

Daniel Iryszek, tel. 799 881 456

 

Zachęcamy Państwa do zapisania dziecka na zajęcia z robotyki i programowania KREATIVO.

W tym roku zapraszamy na zajęcia w następujących grupach:

WTOREK 1530 - 1700

poziom 1 dla dzieci 6-8 lat, które rozpoczynają przygodę z robotyką,

WTOREK 1715 - 1845 

poziom 2 dla dzieci 7-9 lat, które już miały kontakt z robotyką,

ŚRODA 1600 - 1730 

poziom 3 dla dzieci 9-13 lat, które rozpoczynają przygodę z robotyką,

ŚRODA 1745 - 1915 

Poziom 4 dla dzieci 9-13 lat, które już miały kontakt z robotyką.

 

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 6 /wtorek/, sala nr 1 /środa/

 

Cena zajęć wynosi 130 zł za poziom 1 i 2 oraz 150 zł za poziom 3 i 4. Opłata pobierana jest co miesiąc za 90 minutowe zajęcia raz w tygodniu.

W tym roku kilka nowości, m.in.:
- we współpracy z Pracownią Językową, we wszystkich grupach będzie realizowany autorski program ANGIELSKI Z ROBOTYKĄ. Na każdych zajęciach dzieci nauczą się słownictwa związanego z robotyką i programowaniem.
- umowy online - obsługa administracyjna umów, harmonogramów zajęć i płatności jest dostępna w łatwym w obsłudze systemie Langlion przez przeglądarkę i aplikację.

Szczegóły dotyczące oferty znajdą Państwo na stronie internetowej KREATIVO.

Zachęcamy do wypełnienia prostego formularza i prosimy o zgody związane z RODO, które są niezbędne do rekrutacji.

 formularz zgłoszeniowy

 


 

 

 ---------------------------------------------------------------------------

ROBÓTKI RĘCZNE

dzieci od 7 lat, młodzież, dorośli

prow. Urszula Raszka

CZWARTEK

 1530 - 1730

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 1

Tradycyjne „ręczne robótki” od kilku lat ponownie stały się dziedziną modną i docenianą. Prowadzone zajęcia w tym charakterze zjednały sobie zatem grono sympatyków w różnym wieku. Uczą staranności, cierpliwości, a poza tym pomagają wykonać bardzo ciekawe i niepowtarzalne wzory serwetek, koszyków, wszelkich ozdób świątecznych. Warsztatom towarzyszy bardzo miła, międzypokoleniowa atmosfera. Wykonywane prace są bardzo różnorodne stylistycznie. Charakteryzuje je też różny stopień trudności, co świadczy o krótszym lub dłuższym doświadczeniu w tej dziedzinie uczestników zajęć. Dzięki „wspomnianym różnicom” mogą oni wzajemnie wymieniać się cennymi wskazówkami i nieustannie doskonalić swe umiejętności.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

---------------------------------------------------------------------------

RYSUNEK I MALARSTWO

młodzież, dorośli

prow. Rafał Raszka

WTOREK

I gr. 1600 - 1700 /młodzież/

II gr. 1700 - 1900 /dorośli/

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 4

Podczas warsztatów plastycznych dla młodzieży i dorosłych można nauczyć się wielu technik malarskich i rysowniczych. Uczestnicy zajęć poznają właściwości różnych materiałów plastycznych, a co za tym idzie możliwości ich artystycznego wykorzystania (m.in. farby olejne, pastele). Nabywają również umiejętności tworzenia kompozycji, perspektywy na obrazie, modelunku światłocieniem, mieszania różnych barw w celu wydobycia konkretnych odcieni, a także podstawowych zasad rysowania, czy malowania postaci, z uwzględnieniem wszelkich zasad anatomii. Warsztaty są doskonałym przygotowaniem do egzaminów do szkół średnich o profilach artystycznych, jak również studiów.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

---------------------------------------------------------------------------

RYTMIKA I TANIEC

dzieci od 3 - 6 lat

prow. Ewa Kasztura

PONIEDZIAŁEK

I gr. 1600 - 1630

 II gr. 1630 - 1715

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 1

Zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami rytmiki Emila Jaques-Dalcroze'a, systemu Carla Orffa, aktywnego słuchania muzyki i prostych form tanecznych. Zajęcia będą odbywać się m.in. przy akompaniamencie prowadzącego (fortepian, skrzypce). Dzieci będą poznawać świat muzyki poprzez zabawę, ruch, śpiew i grę na instrumentach perkusyjnych. Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz wspomaganie rozwoju dzieci (usprawnianie pamięci, uwagi, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, ruchowej, świadomości przestrzeni oraz kształtowanie umiejętności współpracy w grupie).

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

                                                 

---------------------------------------------------------------------------

TANIEC NOWOCZESNY

dzieci od 7 lat, młodzież

prow. Barbara Kupczak

WTOREK

I gr. 1730 - 1830

 II gr. 1830 - 1930

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

Zajęcia taneczne dają możliwość poznania różnych, popularnych stylów tańca – takich, jak: house, disco dance, hip hop, funky, street dance. Wymienione gatunki to tak naprawdę obecnie najpopularniejsze style tańca, który można zobaczyć na estradzie podczas koncertów, czy w teledyskach największych gwiazd muzyki pop (m.in. Beyonce, Madonny, Rihanny, Lady GaGi). Zajęcia kształtują dynamikę ruchów, koordynację, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała. W układach choreograficznych tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki współczesnej każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych.

 

 

---------------------------------------------------------------------------

TANIEC TOWARZYSKI

prow. Marcjan Gepfert

CZWARTEK

szczegółowe informacje:

Marcjan Gepfert, tel. 692 535 066 lub 694 840 211

www.elitan.com.pl

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

 

---------------------------------------------------------------------------

TEATRALNE

dzieci od 10 lat, młodzież

prow. Wiesława Herman

ŚRODA

 1600 - 1800

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

Praca z dziećmi i młodzieżą to źródło ogromnej satysfakcji i odkrywania pokładów niesamowitej wrażliwości, poczucia estetyki, piękna, chęci tworzenia i odtwarzania ulubionych bohaterów. Któż z nas dorosłych nie był świadkiem dziecięcych zabaw w przeobrażanie się w postaci z bajek, komiksów, filmowych  przebojów,  w końcu  książek. Sami przecież czasem próbujemy utożsamiać się z ulubioną postacią naszych niespełnionych marzeń... Dziecku jest o wiele łatwiej, a źródłem jego chwilowego spełnienia może stać się teatrzyk dziecięcy, w którym ma możliwość wyrażenia swoich emocji i przeniesienia się w świat  iluminacji.  Siłą napędową każdej realizacji są młodzi aktorzy, pełni pomysłów, chętni do pracy, tworzący wspaniały zespół przyjaciół, potrafiący się przede wszystkim świetnie bawić i mieć zdrowy dystans do tego, co dzieje się na scenie.  Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia.

zobacz film

 

 

 ,,WSZĘDZIE DOBRZE, ALE W DOMU NAJLEPIEJ – BALLADA O SMERFACH"

- przedstawienie zwieńczające I semestr warsztatów teatralnych MCK „Integrator”, sala MCK „Pod Pegazem" - 08.02.2019

 

 

,,ŚNIEŻKA"

- przedstawienie zwieńczające II semestr warsztatów teatralnych MCK „Integrator”, sala MCK „Pod Pegazem" - 17.06.2019

---------------------------------------------------------

 ,,ROSÓŁ Z KURY"

- przedstawienie zwieńczające I semestr warsztatów teatralnych MCK „Integrator”, sala MCK „Pod Pegazem"- 21.02.2020

GALERIA ZDJĘĆ

---------------------------------------------------------------------------

WIKLINA PAPIEROWA

dzieci od 10 lat, młodzież, dorośli

prow. Gabriela Raszka

trwa nabór

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 5

Wiklina papierowa to propozycja dla osób w każdym wieku. Jej zaletą jest bardzo tani materiał (głównie stare gazety) oraz szeroki wachlarz możliwości tworzenia bardzo różnych i niezwykle dekoracyjnych form. Mają one charakter ekologiczny. Można także na swój sposób „przedłużyć ich żywotność” poprzez pomalowanie gotowych prac, czy też usztywnienie ich lakierem. Wiklina papierowa jest też doskonałą propozycją artystycznej wypowiedzi dla osób niedowidzących, czy też dotkniętych różnym stopniem niepełnosprawności. Są one bez większych przeszkód wykonać prace tą techniką, uzyskując atrakcyjny efekt.

 

 

 ---------------------------------------------------------------------------

ZUMBA

szczegółowe informacje:

Anita Trąbała, tel. 505 128 818

www.zumba.skoczow.pl

PONIEDZIAŁEK, ŚRODA

 1900 - 2000

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

 

 

 


Pliki do pobrania:

70_cennik-2019.doc (44,5 KB) Text

89_karta-zgloszenia-na-zajecia-warsztatowe-od2032020.doc (253,5 KB) Text

90_regulamin-warsztatow-tworczych-od-2032020.doc (59,5 KB) Text