Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

Kino plenerowe 2021


Zapraszamy na seanse filmowe pod chmurką!

Pokazy kina plenerowego w Parku na Górnym Borze od lat cieszą się wśród widzów dużym zainteresowaniem. Tegoroczna propozycja spędzenia letniego czasu pod chmurką zostanie nieco zmodyfikowana i poszerzona. Organizator, czyli Miejskie Centrum Kultury „Integrator” nie tylko zapewni mieszkańcom ucztę filmową, ale dotrze z pokazami w nowe rejony miasta. Pomysł na zorganizowanie kinowych atrakcji w kilku lokalizacjach narodził się z myślą o mieszkańcach różnych zakątków gminy Skoczów. W efekcie, nasze projekcje plenerowo-objazdowe zawitają między innymi do Pierśćca.

 

Jakie filmy i gdzie będzie można zobaczyć w sezonie letnim 2021 roku?

 

25.06 godz. 22.00 - Wzgórze Kaplicówka - "Sanctum"

Inauguracyjny pokaz filmowy odbędzie się 25 czerwca na Wzgórzu Kaplicówka o godz. 22.00. Wieczór będzie okazją do spotkania z poruszającym obrazem w reżyserii Alistera Griersona pt. „Sanctum”. Amerykański film z 2011 roku przedstawia historię podwodnej ekspedycji 15 nurków, którzy postanawiają eksplorować niebezpieczne jaskinie w Morzu Koralowym u wybrzeży Australii. Silne emocje gwarantowane!

 

30.07 godz. 22.00 - Skatepark - "Palm Springs"

30 lipca przeniesiemy się z projektorem i ekranem na teren skoczowskiego skateparku – przy ulicy ks. Jana Ewangelisty Mocko, gdzie o 22.00 wyświetlimy niebanalną wakacyjną komedię romantyczną z 2020 roku pt. „Palm Springs”.

 

6.08 godz. 22.00 - Pierściec OSP - "Dzikie historie"

Kolejna odsłona kina plenerowego zaplanowana jest na 6 sierpnia w Pierśćcu. Pokaz odbędzie się na terenie OSP, przy ulicy Sobeckiego 8. Tym razem na dużym ekranie o godz. 22.00 zobaczymy „Dzikie historie” – nominowaną do Oscara w 2015 roku pełną niespodziewanych zwrotów akcji, trzymającą w napięciu komedię w reżyserii Damiána Szifróna.

 

3.09 godz. 21.00 - Park na Górnym Borze - "Wieczór gier"

Sezon filmowy w plenerze zakończymy 3 września pokazem sensacyjnej komedii kryminalnej pt. „Wieczór gier”. Tym razem projekcja odbędzie się  w Parku na Górnym Borze o godz. 21.00.

Obecnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakiego rodzaju przepisy na temat organizacji kina plenerowego zostaną wprowadzone w okresie letnim, dlatego też nie planujemy dodatkowych atrakcji, które poprzednimi laty towarzyszyły kinu plenerowemu. Jednocześnie informujemy o realizacji wszystkich odsłon wydarzenia w wymaganym rygorze sanitarnym.