» Twórcze piętro
» Sala widowiskowa - Pod Pegazem
» Teatr Elektryczny
» ARTadres
» Warsztat muzyczny
KINOLUB 2015


KINOLUB 2015

Festiwal Filmów
dla Dzieci i Młodzieży

zawita do Skoczowa!

 

16 - 18 CZERWCA
TEATR ELEKTRYCZNY

JuĹź w połowie czerwca (16-17-18.06) do Teatru Elektrycznego w Skoczowie, zawita KINOLUB – Festiwal Filmów dla Dzieci i MłodzieĹźy. KaĹźdego dnia przygotowaliśmy dla widzów pokazy - rano i wieczorem (10.00 i 18.00). Wstęp na nasz festiwal jest bezpłatny (na podstawie bezpłatnych wejściówek). Mamy nadzieję, Ĺźe to będzie 3 dniowe święto filmów dla dzieci, które na długo zapadnie w pamięci najmłodszych miłośników kina w gminie Skoczów.

 

KINOLUB to nowa marka na mapie międzynarodowych festiwali filmowych. Tworzą go osoby, które przez ostatnie kilka lat z sukcesem realizowały Festiwal Filmów dla Dzieci.

KINOLUB powstał z myślą o edukacji filmowej dzieci i młodzieĹźy. I właśnie eksponowanie tego aspektu w programie festiwalu, ale równieĹź w innych działaniach podejmowanych przez organizatora - Fundację IKS, czyni go wyjątkowym.

KINOLUB jest jednak przede wszystkim świętem filmu dedykowanego dzieciom i młodzieĹźy. Raz w roku w wybranych miastach Polski prezentowane są filmy z całego świata. Pokazywane jest kino artystycznie wartościowe, a zarazem mądre. W ten sposób organizatorzy tworzą optymalne warunki do aktywnego i świadomego uczestnictwa dzieci i młodzieĹźy w Ĺźyciu kulturalnym.

Festiwal jest wydarzeniem skierowanym do widzów w wieku 4-14 lat. Centrum Ĺźycia festiwalowego jest Kraków. W całej Polsce festiwal zawita do Krakowa, Oświęcimia, Tuchowa, Buska – Zdroju, Rybnika, Łodzi oraz naszego Skoczowa.

Program festiwalu, to projekcje filmów ułoĹźonych w sekcje tematyczne, dostosowane do wieku widzów. W ramach wydarzeń towarzyszących odbywają się warsztaty filmowe i interdyscyplinarne, prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w przemyśle filmowym, koncerty i spotkania z twórcami.

 

PoniĹźej prezentujemy program pokazów w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie.

 

Program – 16.06.2015, godz. 10:00 i 18:00

 

PASMO "MAŁE KINO", 65 min. (kat. wiekowa 4-6 i 7-10)

 

W tej kategorii wiekowej proponujemy pasma "Małe kino" dla najmłodszej festiwalowej publiczności, składające się z bajkowych obrazów ze wszystkich stron świata. Mali kinomani zobaczą najlepsze animacje – wartościowe, edukacyjne i dostarczające pozytywnych emocji. Wszystkie przeniosą dzieci w niezwykły świat wyobraĹşni, gdzie wszystko jest moĹźliwe, a przygody zawsze dobrze się kończą. Filmy, w przystępny, prosty i wesoły sposób, poruszają tematy dotyczące: przyjaĹşni, więzi rodzinnych, odwagi oraz pomysłowości.

 

Pan Toti i Ufoludki (Pan Toti i Ufoludki), reĹź. Grzegorz Handzlik & Jaroslav Baran, Polska, 8 min.

Nowy dom pana K. (Mr. K's New House), reĹź. Enson Huang, Tajwan, 4 min.

Pawo (Pawo), reĹź. Antje Heyn, Niemcy, 8 min.

Skarb Starego Jima (Le Tresor du Vieux Jim), reĹź. Julien Fournet, Francja, 42 min.

Kia Rex (Kia Rex), reĹź. Yandong Qiu, USA, 3 min.

Więcej informacji: http://www.kinolub.pl

Bezpłatne wejściówki i rezerwacja: www.teatrelektryczny.pl

 

Program – 17.06.2015, godz. 10:00 i 18:00 (kat. wiekowa 7-10)

 

PASMO "OGRANICZA NAS TYLKO WYOBRAĹťNIA", 68 min.

 

Nawet najbardziej nieprawdopodobne pomysły moĹźna zrealizować przy odrobinie pomocy ze strony przyjaciół. Filmy w tym paśmie w zabawny i pouczający sposób pokazują, jak pasja i duĹźa doza samozaparcia pozwalają realizować marzenia. Albinos, bohater filmu "Świat bez słońca" (reĹź. Victor Nores Lorenzo), z pomocą przyjaciół przekona się, czy moĹźna Ĺźyć w świecie bez słońca. Brazylijczyk Charlie w "Film Carlinho" (reĹź. Henrique Filho) będzie musiał pokonać wiele przeszkód, by zrealizować swoje pierwsze dzieło filmowe. O tym jakie efekty moĹźna uzyskać podczas pracy w laboratorium opowie animowany film „Eksperymocje” (reĹź. Lula Gomez, Jordi Piulachs). Sprytny Holender Jesse ("Jesses Wereld", reĹź. Hilt Lochten) zaprosi widzów do swojego nadmorskiego świata, w którym zwykłe przedmioty stają się niezwykłe. Włoski nastolatek Michele ("Thriller”, reĹź. Giuseppe Marco Albano) wykorzysta Ĺźyciową pasję – taniec – by zwrócić uwagę na problem podupadającego zakładu pracy swojego ojca. Po wysłuchaniu historii opowiedzianej przez dziadka bohater filmu "Mały doktor” (reĹź. Fran Kapilla) zrozumie, Ĺźe w przyszłości chce zostać lekarzem.

 

Świat bez słońca (Desolado), reĹź. Víctor Nores Lorenzo, Hiszpania, 7 min.

Film Carlinho (O filme de Carlinhos), reĹź. Henrique Filho, Brazylia, 20 min.

Świat Jessego (Jesses Wereld), reĹź. Hilt Lochten, Holandia, 7 min.

Eksperymocje (Experimotion), reĹź. Lula Gómez, Argentyna, 2 min.

Thriller (Thriller), reĹź. Giuseppe Marco Albano, Włochy, 16 min.

Mały doktor (El pequeńo doctor), reĹź. Fran Kapilla, Hiszpania, 4 min.

Słodkie sny (Sweet Dreams), reĹź. Dinko Kumanović, Chorwacja, 12 min.

Więcej informacji: http://www.kinolub.pl

Bezpłatne wejściówki i rezerwacja: www.teatrelektryczny.pl

 

Program – 18.06.2015, godz. 10:00 i 18:00

 

PASMO "NIESPODZIANKA!", 85 min. (kat. wiekowa 7-10 i 11-14 lat)

 

Miłość, radość, tęsknota czy niepokój to uczucia, które znamy wszyscy – jednak ta filmowa podróĹź pokaĹźe, Ĺźe mogą one mieć wspólny mianownik: zaskoczyć i sprawić ogromną niespodziankę. NiewaĹźne, czy te emocje dotyczą dzieci, czy dorosłych, bowiem wszystkich wzruszają, bawią lub czynią szczęśliwymi. Anna, bohaterka filmu "Stopklatka" (reĹź. M. Peters) za przyczyną hasła Akbioladgia odmieni los nie tylko swój, ale równieĹź swego taty i nieprzyjaĹşnie do niej nastawionych kolegów. Zagubiony, samotny Lio z filmu "Kanapkowa wyspa" (reĹź. L. Minasian) udowodni, Ĺźe warto mieć nadzieję i poszukiwać swojej nawet najdalej połoĹźonej wyspy. Nie do końca idealny podarunek potrafi zdziałać cuda i dodać wiary bohaterowi filmu "Prezent" (J. Frey), zaś wielki i niezdarny dinozaur z filmu "Nowy” (reĹź. M. Serrano) zadziwi nas wytrwałością w dążeniu do celu. Zupełnie innymi oczyma spojrzy nas swą mamę nastolatka z "Czerwonego groma" (reĹź. A. Ron), a bohater "Z miłości do Sary" (reĹź. F. Kofman), Jean-Christophe, przekona się, Ĺźe to nie wiara, lecz siła ducha przyniesie mu miłość.

 

Stopklatka (Freeze), reĹź. Maria Peters, Holandia, 15 min.

Czerwony grom (The red thunder), reĹź. Alvaro Ron, USA, 7 min.

Z miłości do Sary (Pour l'amour de Sarah), reĹź. Frédéric Kofman, Francja , 23 min.

Nowy (Hi! I'm New), reĹź. Mario Serrano, Hiszpania, 4 min.

Prezent (The Present), reĹź. Jacob Frey, Niemcy, 4 min.

O dziewczynce, co kot powiedziała (The Girl Who Spoke Cat), reĹź. Dotty Kultys, Polska/Wielka Brytania, 6 min.

Kanapkowa wyspa (The Sandwich Island Man), reĹź. Levon Minasian, Francja , 26 min.

Więcej informacji: http://www.kinolub.pl

Bezpłatne wejściówki i rezerwacja: www.teatrelektryczny.plWróć
Polecamy

Wyszukiwarka
Poprzednia strona MDK - ARCHIWUM

Partnerzy


Copyright © 2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła