Ochrona danych osobowych
Deklaracja dostępności
MCK Polityka ochrony dzieci 2024
BIP

maj w Teatrze Elektrycznym


Ośrodek Edukacji Teatralnej
i Międzykulturowej

zaprasza w maju

do Teatru Elektrycznego

Ośrodek Edukacji Teatralnej
i Międzykulturowej

zaprasza w maju

do Teatru Elektrycznego

 

11 maja, godz. 18.00

Wieniedikt Jerofiejew "Moskwa-Pietuszki" - monodram Artura Pierścińskiego

Historia alkoholika-intelektualisty usłyszana w kawiarni przy drinku, nabiera nowego znaczenia. Pierściński gra Wieniczkę jakoby nim sam był. Nie dwoi się i nie troi, nie udowadnia, jakim to jest dobrym aktorem. Szuka kontaktu z widzem. Dzięki temu widownia na chwilę zamienia się w przedział pociągu, przemierzającego trasę z Moskwy do Pietuszek – miejsca, które wydaje się być rajem na ziemi...

 

13 maja, godz. 19.00

Teatr z Francji - Comédie Musicale Lycée Pierre Poivre

Comédie Musicale Lycée Pierre Poivre jest amatorską grupą wokalno – taneczną działającą przy liceum Pierre Poivre w mieście Saint – Joseph na południu wyspy La Réunion. Tworzą ją uczniowie wspomnianego liceum. Na repertuar Comédie Musicale składają się piosenki oraz tańce z musicali i kabaretów. Podczas pobytu w Polsce zaprezentują swój najnowszy musical zatytułowany „Piaf, tu coné?", w którym oprócz piosenek Edith Piaf będzie można usłyszeć piosenki takich francuskich piosenkarzy jak: Yves Montand, Charles Aznavour,

Gilbert Bécaud.
Grupa młodzieży z departamentu francuskiego La Réunion przebywać będzie w Polsce w dniach od 10 do 15 maja 2014 na zaproszenie Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

 

16 maja, godz. 19.00

Box Office – jazz koncert

Zespół powstał w 2011 r. Jego skład tworzą muzycy, grający na co dzień w zespole Shakin Dudi, Redakcja, czy znani z udziału w programie „Bitwa Na Głosy” z Haliną Młynkową (Andrzej Kaczyński). W programie znajduje się muzyka filmowa polska i zagraniczna w aranżacjach jazzowych.

Tomasz Pala Quartet, Andrzej Kaczyński (vocal), Bartłomiej Stuchlik (kontrabas) Łukasz Walczak (perkusja), Tomasz Pala (piano).

 

17 maja, godz. 19.00

Droga do wolności” – Recital Milana Michalskiego

Skoczowski bard - „kroczący mistyczną drogą do wolności”. Ważnym elementem jego twórczości jest swoista misja, polegająca na uświadamianiu jak często człowiek bywa niewolnikiem rzeczywistości. Jego utwory są szansą „na uwolnienie się” od ciążących na człowieku nałogów i ograniczeń. Przekaz Milana Michalskiego dla wielu osób stanowił o istotnych zmianach w ich życiu. Jak mówi sam autor: „Dzielę się tym co dla mnie jest faktem, a dla innych szansą. Szansą na wolność”.

 

18 maja, godz. 17.00

III Teatralne Popołudnie dla Dzieci i Rodziców - „Dobry las”
Teatr Gry i Ludzie

Dobry las to miejsce magiczne, cudowne. Tutaj wszystkie zwierzęta żyją w zgodzie. Jednak decyzją pewnego Ministra, las ma zostać wycięty, a w jego miejscu ma zostać wybudowany… sklep!
Wszystkich mieszkańców Dobrego lasu czeka tułaczka. Łoś Grzegorz i jeż Michał także wyruszają na poszukiwanie nowego domu. Wpadają na pomysł by się przebrać za… tego wam już nie zdradzimy. Możemy tylko zapewnić, że wszystko dobrze się kończy, a łoś i jeżyk po licznych przygodach znów są u siebie. Może jeszcze tylko taka ciekawostka: jeż Michał nie jest zwyczajnym jeżem - to jest jeż różowy!

 

22 maja, godz. 18.00

Kraina umierających wiatraków” - Szymon Krupka

Jeszcze na początku XX wieku na terenie Wielkopolski znajdowało się 18 tysięcy wiatraków. Pełniły one bardzo ważną rolę w rozwoju Wielkopolski i w romantyczny sposób urozmaicały płaski krajobraz regionu. Do dziś zachowało się nieco ponad 200 „skrzydlatych olbrzymów”. Opowieść o niezwykłej historii wielkopolskich wiatraków, zagładzie młynarskiego świata i o uratowanym „Koźlaku” z 1766 roku.


 

Bilety na spektakle do nabycia w Teatrze Elektrycznym od 3 lutego. Rezerwacja telefoniczna: 519-553-334.