Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

zajęcia twórcze: CO, GDZIE, KIEDY?


 

 

 

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ:

Regulamin organizacji pracy w ramach zajęć twórczych

Miejskiego Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie od 5 października 2020 r.,

wynikający z obostrzeń i zaleceń związanych ze stanem epidemii.

 

GRUPA WARSZTATOWA  ZAJĘĆ TWÓRCZYCH 

TWORZONA JEST DLA MINIMUM 5 UCZESTNIKÓW

szczegółowe informacje: tel. 33 479 10 40, wew. 613, integrator@mckskoczow.pl

 

DZIECIĘCY KLUB KSIĄŻKI

 prow. Sylwia Dwornicka

dzieci od 7 lat

Uczestnicy będą wykonywać książki, komiksy oraz słuchowiska. Dzieci będą samodzielnie tworzyć książki na podstawie własnych historii, ilustracji oraz nagrywać słuchowiska na podstawie lektur szkolnych.

 

 

 

 

KULTURA Z PRZYMRUŻENIEM OKA

 prow. Joanna Gruszka

młodzież, dorośli

Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny i składają się z części wykładowej przeplatanej dyskusją. Część wykładowa pokazuje różne treści i teksty kultury dotyczące omawianego tematu, które to treści mają zainspirować do dyskusji i wyciągania własnych wniosków. Możliwe jest też jeśli będzie taka chęć wśród uczestników podsumowywania bloków tematycznych (miesięcznych) pracą twórczą, np. wycinanka. Przykładowe tematy są bardziej filozoficzne jak Szczęście, Dobro, Piękno, jak i te społeczne Konsumpcjonizm, Ekologia. Zajęcia mają na celu uwrażliwiać i otwierać na kulturę, jak i jej interpretację oraz krytyczne podejście do ważnych tematów. 

 

 

PAPIER, NOŻYCE, KLEJ

 prow. Kinga Krupska-Firla

dzieci, młodzież

Co to za zajęcia?

To zajęcia, których istotą jest: proces, myślenie, eksperyment, a nie sam efekt. Zajęcia mają charakter interdyscyplinarny. Uczestnicy będą mieli okazję stawić czoła zadaniom z pogranicza architektury, sztuki czy designu. Każdy projekt poprzedzi wspólna dyskusja na temat tego, komu i czemu oraz w jaki sposób powinny służyć te dziedziny. Najczęściej wykorzystywane materiały: papier, tektura, nożyce, klej oraz wszystko to, co może się jeszcze do czegoś  przydać, bo nasze myślenie powinno być także EKO.

ciekawe materiały:

https://www.facebook.com/toarchitekto/

https://www.facebook.com/ArkkiInternational/

https://www.facebook.com/tekturowo/

 

 

MOTORYKA NA WESOŁO

prow. Dawid Brzuska

dzieci od 6 lat

Celem zajęć jest przede wszystkim ogólny rozwój sprawności dziecka: 
- zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu
- poprawa koordynacji i zręczności,
- kształtowanie prawidłowej postawy ciała,
- dobra zabawa i uśmiech na twarzy :)

Zapisy i informacje - telefonicznie, przez FB lub przez formularz zgłoszeniowy

 

 

 

GIMNASTYKA DLA PAŃ - yoga i pilates

prow. Alicja Sobańska

Zajęcia skierowane do pań w każdym wieku. Odbywać się będą w poniedziałki i środy o godz. 19.00 w sali MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26, szczegółowe informacje: tel. 607 960 701

 

 

 

ANGIELSKI W PROGRAMOWANIU MINECRAFT

 prow. KREATIVO

dzieci 6 - 12 lat

KREATIVO zaprasza na autorski kurs programowania w grze Minecraft z nauką języka angielskiego. Dzieci uczą się kodowania po angielsku, logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, świetnie się przy tym bawiąc. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia w grze. 

Obowiązują zapisy formularz zgłoszeniowy

 

 

ANGIELSKI TEDDY EDDIE SCHOOL  z native speakerem

 prow. KREATIVO

dzieci 7 lat (pierwsza klasa)

Pracownia językowa zaprasza na ambitny i niebanalny kurs angielskiego z native speakerem! Po ukończeniu kursu dziecko będzie mówić pełnymi zdaniami, będzie potrafiło opowiedzieć historyjkę, opanuje mnówstwo słów w kontekście, a także wiele zdań i zwrotów oraz przeczyta tekt po angielsku. Uczymy przez zabawę, na dywanie, nasze lekcje są prowadzone po angielsku, rodzic od razu zauważa szybkie efekty nauki!!!

Zapraszamy serdecznie do zapisów na ten fantastyczny kurs przez formularz zgłoszeniowy

 

 

IGŁA Z NITKĄ - SZYCIE RĘCZNE

 prow. Agata Palej

dzieci od 7 lat, młodzież, dorośli

Na warsztatach szycia małe rączki pracują: projektują, szpilkują, wycinają, a potem samodzielnie szyją. Dzieci nauczą się od podstaw operowania igłą i nitką, przyszywania guzików. Poznają różnorodne rodzaje tkanin, ściegów oraz techniki dekorowania. Będą wykonywały proste oryginale breloczki, maskotki, projektowały ubranka dla lalek oraz szyły ekologiczne woreczki i  kosmetyczki. Rozwijanie pasji związanej z szyciem, projektowaniem i ogólnie pojętym samodzielnym tworzeniem wyrobów to także nauka cierpliwości. Ponadto dziecko w trakcie takich warsztatów uczy się pokory wobec pracy ręcznej. Warsztaty krawieckie dla dzieci to kreatywna zabawa. Za pomocą igły i nitki wyznaczamy wyobraźnię naszych młodych projektantek i projektantów. Rozwijamy wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne i kreatywność.

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

 

                                                                                                           

UKULELE - NAUKA GRY

 prow. Marcin Jakubiec

 dzieci, młodzież, dorośli

Celem warsztatów jest nauka gry na ukulele oraz dzielenie się pasją. Zaczynamy od podstaw czyli: historia i budowa instrumentu, grania, akordy etc. Następnie z lekcji na lekcję uczymy się nowych akordów i nowych piosenek.Pprogram zajęć przewiduje zawsze elementy edukacyjne dotyczące twórców danego utworu tak by uczestnik wyniósł jak najwięcej wiedzy z zajęć. Warsztay mają formę zabawy i każde zajęcia dzielą się na część lekcyjną oraz na część luźną czyli tzw. Jas Session gdzie wraz z uczestnikami gramy i śpiewamy różne piosenki.

 

 

WSPÓŁCZESNA MAKRAMA

 prow. Karina Szewczyk

dzieci od  12 lat, młodzież, dorośli

Makrama to wdzięczna technika wyplatania, która nie wymaga narzędzi, a jedynie własnych rąk. Pozwala na tworzenie efektownych dekoracji i przedmiotów użytkowych takich jak kwietniki, torby, lampiony czy odzież. Nauka wyplatania daje wiele satydsakcji, a co najważniejsze pomaga oderwać myśli i ciało od codziennego stresu i wyuczonych ruchów: stymuluje ręce, wzrok, koordynację i wyobraźnię przestrzenną. Podczas zajęć uczestnicy poznają trzy podstawowe techniki wyplatania węzłów makramowych, pozwalajace na tworzenie własnych dekoracji.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

BALET

 prow. Barbara Kupczak

 dzieci od 4 - 6 lat

Dzieciom które chciałyby poznać magiczny świat baletu, proponujemy zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Mają one charakter zabawy, podczas której mali tancerze niepostrzeżenie uczą się podstawowych figur, prawidłowej postawy oraz płynnych ruchów ciała. Rozwijają też wrażliwość na muzykę i taniec. Zwieńczenie zajęć stanowi występ podczas Dni Skoczowa, gdzie małe baletnice w fikuśnych strojach prezentują publiczności opracowany na zajęciach układ choreograficzny.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

CERAMIKA

 prow. Marta Czech-Śniegulska

dzieci od 7 lat, młodzież, dorośli

Zajęcia ceramiczne prowadzone są MCK od wielu lat i niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Przedmioty powstające na warsztatach ceramicznych wykonywane są z zastosowaniem tradycyjnych metod lepienia z gliny i według autorskich projektów uczestników. Z fachową pomocą doświadczonego instruktora uczestnicy zajęć biorą aktywny udział we wszystkich etapach powstawania wyrobów ceramicznych - od odpowiedniego przygotowania gliny, formowania podstawowych kształtów, czy form, przez suszenie wyrobów, aż do ich wypalania w specjalnym piecu ceramicznym, którym dysponuje MCK. To wspaniała twórcza zabawa, w efekcie której powstają niepowtarzalne dekoracyjne, ale tez i użytkowe przedmioty.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

DZIECIĘCA KRAINA SZTUKI

 prow. Karolina Fojcik-Pustelnik

 dzieci   5 - 6 lat

Na zajęciach będziemy robić to co robili wielcy artyści, których poznamy. Co miesiąc w Skoczowie „odwiedzi nas ktoś inny” i udamy się w szaloną artystyczną podróż w jego czasy, sposoby tworzenia i odczuwania. Będziemy lepić, układać, odlewać, malować, rysować, kleić. Dowiemy się co to plener i wena twórcza. Okaże się że mąka i woda służą nie tylko do robienia ciasta;-), że plastikowe butelki służą do czegoś innego niż zgniatanie oraz że listek jesienny można wykorzystać na co najmniej 10 sposobów. Zabawimy się w artystów przez duże A. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Poczuć chęć chwycenia za pędzel i malowania bez wytchnienia? Chcesz tworzyć wśród innych dzieci, które Cię rozumieją? Zapisz się do nas na zajęcia. Zapraszamy!

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

FILM ANIMOWANY

prow. Sylwia Dwornicka

dzieci od 7 lat

Na zajęciach filmu animowanego dzieci dowiedzą się, jak stworzyć ruchomy świat bajek. Zrealizują własne filmy przy użyciu tradycyjnych technik: rysunku, wycinanek, plasteliny, malarstwa. Poznają etapy pracy nad filmem: tworzenie scenariusza, scenografii, postaci, animowania, udźwiękowienia. Film animowany pozwala zrealizować najbardziej nieprawdopodobną opowieść, dając przy tym młodym twórcom nieograniczone pole kreacji. Dzieci będą mogły również wystąpić w stworzonej przez siebie bajce, kreując przy tym własną postać.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

PLASTYCZNE 

dzieci od 7 lat 

prow. Gabriela Raszka

Cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia plastyczne dla dzieci służą pogłębieniu ich artystycznej wrażliwości. Pomagają zauważyć piękno w otaczającym je świecie poprzez skupienie się na konkretnym temacie. Kształtują umiejętność szczegółowej obserwacji, która służy następnie odwzorowaniu na kartce papieru postaci, przyrody, budowli, czy też kwestii całkowicie abstrakcyjnych, jak choćby portretowaniu bajkowych stworów lub flory i fauny podwodnego świata. Staramy się wyzwolić w dzieciach jak najwięcej oryginalnej, niepowtarzalnej kreatywności, w związku z czym zajęcia organizowane są bez modnych obecnie w działaniach plastycznych szablonów, gotowych szkiców itp. Zajęcia zwieńcza co roku wystawa prezentowana w Galerii ARTadres. Zobacz więcej na facebooku

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

ROBOTYKA Z KLOCKAMI LEGO®

prow. KREATIVO

W tym roku kilka nowości, m.in.:
- we współpracy z Pracownią Językową, we wszystkich grupach będzie realizowany autorski program ANGIELSKI Z ROBOTYKĄ. Na każdych zajęciach dzieci nauczą się słownictwa związanego z robotyką i programowaniem.
- umowy online - obsługa administracyjna umów, harmonogramów zajęć i płatności jest dostępna w łatwym w obsłudze systemie Langlion przez przeglądarkę i aplikację.

Szczegóły dotyczące oferty znajdą Państwo na stronie internetowej KREATIVO.

Zachęcamy do wypełnienia prostego formularza i prosimy o zgody związane z RODO, które są niezbędne do rekrutacji.

 formularz zgłoszeniowy

 


 

 

 

ROBÓTKI RĘCZNE

prow. Urszula Raszka

dzieci od 7 lat, młodzież, dorośli

Tradycyjne „ręczne robótki” od kilku lat ponownie stały się dziedziną modną i docenianą. Prowadzone zajęcia w tym charakterze zjednały sobie zatem grono sympatyków w różnym wieku. Uczą staranności, cierpliwości, a poza tym pomagają wykonać bardzo ciekawe i niepowtarzalne wzory serwetek, koszyków, wszelkich ozdób świątecznych. Warsztatom towarzyszy bardzo miła, międzypokoleniowa atmosfera. Wykonywane prace są bardzo różnorodne stylistycznie. Charakteryzuje je też różny stopień trudności, co świadczy o krótszym lub dłuższym doświadczeniu w tej dziedzinie uczestników zajęć. Dzięki „wspomnianym różnicom” mogą oni wzajemnie wymieniać się cennymi wskazówkami i nieustannie doskonalić swe umiejętności.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

RYSUNEK I MALARSTWO

prow. Rafał Raszka

młodzież, dorośli

Podczas warsztatów plastycznych dla młodzieży i dorosłych można nauczyć się wielu technik malarskich i rysowniczych. Uczestnicy zajęć poznają właściwości różnych materiałów plastycznych, a co za tym idzie możliwości ich artystycznego wykorzystania (m.in. farby olejne, pastele). Nabywają również umiejętności tworzenia kompozycji, perspektywy na obrazie, modelunku światłocieniem, mieszania różnych barw w celu wydobycia konkretnych odcieni, a także podstawowych zasad rysowania, czy malowania postaci, z uwzględnieniem wszelkich zasad anatomii. Warsztaty są doskonałym przygotowaniem do egzaminów do szkół średnich o profilach artystycznych, jak również studiów.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

RYTMIKA I TANIEC

prow. Ewa Kasztura

dzieci od 3 - 6 lat

Zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami rytmiki Emila Jaques-Dalcroze'a, systemu Carla Orffa, aktywnego słuchania muzyki i prostych form tanecznych. Zajęcia będą odbywać się m.in. przy akompaniamencie prowadzącego (pianino). Dzieci będą poznawać świat muzyki poprzez zabawę, ruch, śpiew i grę na instrumentach perkusyjnych. Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz wspomaganie rozwoju dzieci (usprawnianie pamięci, uwagi, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, ruchowej, świadomości przestrzeni oraz kształtowanie umiejętności współpracy w grupie).

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

                                                 

 

TANIEC NOWOCZESNY

prow. Barbara Kupczak

dzieci od 7 lat, młodzież

Zajęcia taneczne dają możliwość poznania różnych, popularnych stylów tańca – takich, jak: house, disco dance, hip hop, funky, street dance. Wymienione gatunki to tak naprawdę obecnie najpopularniejsze style tańca, który można zobaczyć na estradzie podczas koncertów, czy w teledyskach największych gwiazd muzyki pop (m.in. Beyonce, Madonny, Rihanny, Lady GaGi). Zajęcia kształtują dynamikę ruchów, koordynację, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała. W układach choreograficznych tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki współczesnej każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych.

 

 

TANIEC TOWARZYSKI

prow. Ligia i Marcjan Gepfert

www.elitan.com.pl

 

 

TEATRALNE

prow. Wiesława Herman

dzieci od 10 lat, młodzież

Praca z dziećmi i młodzieżą to źródło ogromnej satysfakcji i odkrywania pokładów niesamowitej wrażliwości, poczucia estetyki, piękna, chęci tworzenia i odtwarzania ulubionych bohaterów. Któż z nas dorosłych nie był świadkiem dziecięcych zabaw w przeobrażanie się w postaci z bajek, komiksów, filmowych  przebojów,  w końcu  książek. Sami przecież czasem próbujemy utożsamiać się z ulubioną postacią naszych niespełnionych marzeń... Dziecku jest o wiele łatwiej, a źródłem jego chwilowego spełnienia może stać się teatrzyk dziecięcy, w którym ma możliwość wyrażenia swoich emocji i przeniesienia się w świat  iluminacji.  Siłą napędową każdej realizacji są młodzi aktorzy, pełni pomysłów, chętni do pracy, tworzący wspaniały zespół przyjaciół, potrafiący się przede wszystkim świetnie bawić i mieć zdrowy dystans do tego, co dzieje się na scenie.  Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia.

 

zobacz film            GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 ,,WSZĘDZIE DOBRZE, ALE W DOMU NAJLEPIEJ – BALLADA O SMERFACH"

- przedstawienie zwieńczające I semestr warsztatów teatralnych MCK „Integrator”, sala MCK „Pod Pegazem" - 08.02.2019

 

 

,,ŚNIEŻKA"

- przedstawienie zwieńczające II semestr warsztatów teatralnych MCK „Integrator”, sala MCK „Pod Pegazem" - 17.06.2019

---------------------------------------------------------

 ,,ROSÓŁ Z KURY"

- przedstawienie zwieńczające I semestr warsztatów teatralnych MCK „Integrator”, sala MCK „Pod Pegazem"- 21.02.2020

 

 

WIKLINA PAPIEROWA

prow. Gabriela Raszka

dzieci od 10 lat, młodzież, dorośli

Wiklina papierowa to propozycja dla osób w każdym wieku. Jej zaletą jest bardzo tani materiał (głównie stare gazety) oraz szeroki wachlarz możliwości tworzenia bardzo różnych i niezwykle dekoracyjnych form. Mają one charakter ekologiczny. Można także na swój sposób „przedłużyć ich żywotność” poprzez pomalowanie gotowych prac, czy też usztywnienie ich lakierem. Wiklina papierowa jest też doskonałą propozycją artystycznej wypowiedzi dla osób niedowidzących, czy też dotkniętych różnym stopniem niepełnosprawności. Są one bez większych przeszkód wykonać prace tą techniką, uzyskując atrakcyjny efekt.

 

 

ZUMBA

prow. Anita Trąbała

ZAJĘCIA OBECNIE ZAWIESZONE

 

www.zumba.skoczow.pl

 

 

 

 


Pliki do pobrania:

112_cennik-2020.pdf (442,06 KB) PDF

113_regulamin-warsztatow-tworczych-2020.pdf (201,68 KB) PDF

117_karta-zgloszenia-2020.pdf (439,74 KB) PDF

128_regulamin-zajec-tworczych-covid-5102020.doc (1,94 MB) Text